Minden szervezetnek megvan a saját működési szintjéhez tartozó fejlődési térképe. Az elakadási pontokat jól indikálják azok a jelenségek, mint például a magas fluktuáció, polarizáltság, konfliktusok, túlterheltség, a cégvezető munka-magánélet egyensúlyának felborulása stb.
Ebben a szakaszban a cég jelenlegi működését tárom fel beavatkozás nélkül. Interjúk, kérdőívek, moderált körbeszélgetések, megfigyelések, részt veszek a cég mindennapi éltének menetében, áttekintem a folyamatokat és néhány sarokpontot is alaposabban górcső alá veszek mint a struktúra, HR szervezettsége, digitális eszközök használata, jelentésrendszerek.
Erről a felmérésről egy kompex átfogó jelentés készül, melyet megosztok és meg is beszélek személyesen a cégvezetővel, aki eldönti, hogy erről a pontról, hogyan is szeretne tovább lépni.
Ismét szeretném kiemelni, hogy mennyire fontosnak tartom a vezető(k) elköteleződési szándékát a változásokra, hiszen csak akkor tud hatékonyan megvalósulni egy ilyen projekt, ha a vezető és a felsővezetők is maximálisan támogatják a fejlesztési folyamatokat.
Egy teljes felmérésnél célba vesszük az alábbiakat:
Esetenként lehetséges, hogy csupán egy-egy részfolyamat fejlesztésére születik projekt. Például egy onbording folyamatra, vagy egy belső kommunikációt szabályzó policyre. A cégvezető határozza meg a fejlesztési projekt ütemezését a mérföldkövek alapján.